Powrót

Malowanie proszkowe

Dążąc do podnoszenia jakości swych produktów firma Remontowa Lighting Technologies S.A. zdecydowała się na uruchomienie nowoczesnej malarni proszkowej opartej na nowatorskiej technologii przygotowania powierzchni OXSILAN.

Technologia ta stosowana jest głównie w motoryzacji. Przeprowadzone testy wykazały jednoznacznie, że nowa technologia przewyższa jakością  fosforanowaniu Zn przy jednoczesnej poprawie parametrów samego procesu. Jest ona również bardziej ekologiczna, gdyż nie zawiera metali ciężkich oraz jest praktycznie wolna od szlamu. Produkty uboczne procesu po zneutralizowaniu mlekiem wapiennym nie stanowią zagrożenia dla środowiska.

W procesie obróbki detalu stosowana jest podwójna kąpiel dzięki czemu powierzchnia jest lepiej przygotowana do malowania. Dzięki nowej technologii nie jest konieczna aktywacja i pasywacja malowanej powierzchni. Pozwala to na skrócenie czasu obróbki, co bezpośrednio wpływa na wydajność procesu. Czas malowania pojedynczego detalu skrócił się obecnie o około 25-35%. Zmniejszeniu uległo również zużycie energii elektrycznej (>35%) oraz wody (>70%). Spowodowało to ogólną redukcję kosztów na poziomie 30%. Zwiększenie wydajności pozwoliło firmie na usprawnienie własnej produkcji oraz poszerzenie swej oferty o świadczenie usług z zakresu malowania proszkowego wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka jakość powłoki malarskiej i szybkość jej wykonania. Pełna automatyzacja procesu pozwoliła na przeniesienie części personelu do innych, bardziej pracochłonnych zajęć. W nowej linii malarskiej malować można detale o maksymalnych wymiarach 1680x400x600mm. (dł.x szer.x wys.)

  • malowanie proszkowe ręczne
  • malowanie proszkowe na lini automatycznej

 

W celu złożenia zapytania prosimy o kontakt z biurem.

Przykładowe zdjęcia z procesu malowania:

Sekretariat

+48 58 520 74 29

Remontowa Lighting Technologies S.A. jest właścicielem marki